Skip to content

Silný a užitečný pomocník


Autojeřáb je zvedací zařízení, instalované na automobilový podvozek. Jeho použití je především na stavbách všeho druhu při zvedání břemen a manipulaci s nimi a při různých montážních pracích v terénu. Velkou výhodou autojeřábu je možnost bezproblémového a rychlého přesunu po běžných komunikacích.
Základní části jeřábu jsou podvozek s vysouvacími opěrami, vícedílný teleskopický výložník, který může mít i nástavce, otočný vršek s kabinou jeřábníka, kladnice s hákem a lanový navíjecí buben. Všechny pohyby a funkcejsou zajištěny hydraulickými systémy.

jeřáb

Základní parametry autojeřábu jsou:
maximální hmotnost břemene v tunách a maximální délka vysunutí výložníku (+ nástavec), tabulka nosností, vyjadřující vztah mezi hmotností břemene, vysunutím výložníku a jeho náklonem.

Autojeřáb je určen pro jeřábnické práce stavební, montážní a vyprošťovací. Může být vybaven váhou, třídílným teleskopickým výložníkem, přičemž poslední výložník se nečepuje – je flexibilnější. Díky tomu může autojeřáb pracovat i ve velmi náročném terénu.

Některé moderní autojeřáby jsou vybaveny automatizovanými systémy. Mají vysokou nosnost a dosah do výšky až 45 metrů.
Společnostizabývající se autojeřáby mohou nabídnout nejen odborné jeřábnické práce, prováděné kvalifikovanou obsluhou, ale také pronájem jeřábu nebo prodej.  Přitom vám mohou zajistitdodržení nejpřísnějších požadavků na kvalitu a bezpečnost realizovaných služeb, s ohledem na zásady ochrany životního prostředía platné legislativní předpisy.

tahač

Pomocí jeřábu pro vás mohou zajistit následující práce:


·         veškerá manipulace s břemeny
·         manipulace se stavebním materiálem
·         montážní práce
·         bednění
·         betonování
·         demontování
·         záchranné a vyprošťovací práce
·         nakládání a vykládání
·         manipulace s kameny a jinými velkými či těžkými předměty
·         pomocné práce
·         další práce dle vašich požadavků


Ceny za jeřábnické práce se stanovují dle druhu a povahy zakázek.