Skip to content

Cvičení je pro nás důležité


s set=UTF-8″>

To, abychom se dostali do nějaké cvičící rutiny a zlepšili svou fyzickou kondici, může někdy trvat. Dosáhneme tím ale pravidelným cvičením. To nám koneckonců může pomoc i zhubnout, pokud se o to snažíme. Fyzická aktivita vám může pomoci s vašim fyzickým zdravím, duševním zdravím, dokonce i s vašim sexuálním životem. Pomáhá vám se zkvalitněním spánku a pomáhá jako prevence proti nejrůznějším onemocněním, jako je třeba vysoký krevní tlak, další srdeční onemocnění, vysoký cholesterol, cukrovka, prostatitida nebo některé druhy nádorových onemocnění.

běhání

Kolik fyzické aktivity bychom měli ideálně mnít? To je těžké říct. Každé tělo je jiné, a každé tělo zvládne něco jiného. Ovšem platí, že byste měli kombinovat aerobní a silové cvičení. Minimálně byste ale měli fyzickou aktivitu vykonávat 150 minut týdně, pokud je menší intenzity, a 75 minut, pokud je větší intenzity. Jaké druhy pohybových aktivit máme? Je jich opravdu celá řada. Obecně se dělí na aerobní a silové cvičení. Aerobní cvičení je také označováno jako kardio cvičení.

posilování

Zahrnuje cvičení, které zvyšuje tep našeho srdce. Je to přesně to cvičení, při kterém máte pocit, že nemůžete popadnout dech, ukrutně se potíte a občas máte pocit, že dočista vypustíte duši. Záleží samozřejmě na tom, v jaké intenzitě provozujete konkrétní cvičení. Do aerobního cvičení patří například rychlá chůze, běh, tanec, aerobik, zumba, jízda na kole, plavání, turistika nebo jóga. Oproti tomu silové cvičení je zaměřeno na posilování svalů. Posilovat byste v průběhu týdne měli všechny skupiny svalů na svém těle. Například ruce, nohy, hrudník, břicho a tak dále. Mezi silový trénink patří zvedání závaží, cvičení s vahou vlastního těla, ale mohou to být i některé domácí práce, například kopání lopatou a podobně. Posílit svaly můžete i pomocí jógy nebo pilates.