Skip to content

Šátek jako oděvní doplněk

Některé oděvní doplňky jsou módní stálicí a nepodléhají větrné smršti trendů oděvního průmyslu a návrhářských studií. Mezi ně patří například klobouky a šátky. S šátkem se dá přímo čarovat, jednoduchý pruh látky ve tvaru čtverce lze využít velice rozmanitě a co je hlavní, sluší všem ženám v každém věku.

prodejna klobouků

Inspiraci nemusíte hledat v šatníku svých babiček, kde se jistě nějaký ten květovaný kus látky najde, můžete se poohlédnout dál, směrem na západ, do Francie. V průměru má každá z nich ve svém šatníku šátky alespoň čtyři, a to zpravidla z velmi jemného saténu či hedvábí. Působí nesmírně elegantním dojmem i tehdy, jdete-li po ulici v obyčejných riflích. Nosí se i zapletený mezi vlasovou pokrývku, tedy nejen jako pokrývka hlavy ve větrném počasí.

Barevná škála

Trh je zásoben tolika vzory a barevnými variacemi, že není zrovna snadné orientovat se v nich a zvolit ten ideální. Dnes naštěstí pominula doba převažující černé a šedé, lidé se začínají barvám více otevírat a to znamená do svého šatníku vpustit i pastelové tóny. Výhodou oděvních doplňků a šátků nevyjímaje, je přizpůsobivost. Lze je kombinovat i s tmavými kostýmy nebo svrchníky. Zavázané kolem krku zdůrazní tyto partie, dbejte na to, aby nebyly příliš těsné, ale spíše volnější nebo jen ležérní, lehce přehozené kolem ramen. Plnoštíhlé dámy jistě ocení možnost uvázat uzel déle od hlavy, čímž se opticky horní část postavy zeštíhlí.
tác s lívanečky

Kdy jej nosit

V podstatě po celý rok, snad jen s výjimkou parného léta. Na jaře a na podzim to mohou být látky z kašmíru, v teplejších dnech hedvábné, které jsou sice cenově náročnější, ale velmi pevné a trvanlivé. Hedvábí je nesmírně příjemné na dotek, lehké a předčí všechny syntetické materiály z polyesteru. Hedvábí někdy dokáže zastoupit i lehká bavlna, zejména v chladnějším a větrném počasí.

Pro někoho může být překvapením, že se mnoho překrásných modelů šátků ocitá v sekond handech. Při troše štěstí tam narazíte na jedinečný kus, co ve vašem šatníku rozhodně chyběl, a to doslova za pár korun.