Skip to content

Toulky Londýnem

Londýn je světovou metropolí a velmi oblíbenou turistickou destinací pro lidi z celého světa. Nejen že hlavní město Anglie oplývá řadou památek, historických staveb a architektonických skvostů, ale také vás dokáže vtáhnout do centra dění svou nezaměnitelnou atmosférou a energií, která z města srší. Londýn se rozprostírá při ústí řeky Temže, která tvoří pomyslnou hranici mezi severní a jižní částí Londýna a přes kterou v dnešní době vede již mnoho mostů. Z úplného počátku to byl pouze známý London Bridge.
řeka v Londýně
Co navštívit?
Mezi základní monumenty, které jsou pro Londýn typické, patří rozhodně Tower Bridge, Big Ben, Westminsterské opatství, londýnský Tower, Trafalgarské náměstí, Buckinghamský palác a Katedrála sv. Pavla. Klasická prohlídka města vás většinou nasměruje na nákupní třídu Oxford street, Čínskou čtvrť, tržiště Covent Garden a také Picadilly Circus.
Pokud toužíte o poznání Londýna i z trošku jiné stránky, určitě stojí za to vydat se prozkoumat různé čtvrti města.
·         Shoreditch je místem plný pouličního umění, stylových obchodů a alternativních kaváren.
·         Camden Down je, stejně jako Shoreditch, oblíbený mladými lidmi pro svou atmosféru. Navíc je proslulý velkým trhem nejen s jídlem.
·         Borough si většina lidí spojí především s rozlehlým Borough marketem, který nabízí opravdové gastronomické zážitky za velmi přijatelné ceny.
·         Kensington je čtvrtí bílých úřednických domů a upravených ulic. V ranních hodinách zde nenarazíte téměř na žádného turistu a načerpáte tu správnou britskou atmosféru.
·         Nothing Hill se stal oblíbeným místem hlavně díky různobarevným řadovým domům, jinak podobným těm v Kensingtonu.
taxi v Londýně
Kam na jídlo?
Možností je tu opravdu nepřeberné množství. Za zkoušku ale zajisté stojí večeře v China Town. Ceny jsou zde velmi nízké, jídlo je autentické a záleží pouze na vás, zda se necháte usadit v jednom z bister, kde za stanovenou cenu může sníst vše, co jen dokážete, anebo jestli zvolíte „take-away“ variantu.