Skip to content

Je na čase změnit šatník?


Každý člověk potkává během svého života řadu nových lidí, ať už nových přátel či kolegů z práce. Je dobré vědět, že při setkání s novým člověkem trvá pouhých 30 vteřin, aby si o Vás protějšek udělal první dojem. A to co během této chvilky řeknete, má na výsledný dojem jen malý vliv. Mnohem větší roli hraje vzhled a řeč těla. Představte si, že Vás čeká důležitá schůzka. Víte přesně co si obléknete, nebo už teď tušíte, že vyndáte postupně všechny věci ze skříně a stejně nenajdete nic, co by Vám opravdu slušelo?
oblečení a kytička
Jak se do proměny pustit?
Poté, co si budete jistá, že Váš styl potřebuje nějakou změnu, dále nečekejte a pusťte se do díla! Pořádně se na sebe ještě jednou podívejte a zhodnoťte objektivně tvar svého těla. Řada žen trpí zbytečně nízkým sebevědomím a není se svým tělem spokojená. Jiné ženy naopak nechtějí některé nedostatky vidět a tváří se, že neexistují. Pokuste se pro tentokrát „stav“ zhodnotit reálně. Analyzujte každý detail svého těla. Najděte si nějaký článek o teorii barev, abyste si ujasnila, které barvy by se k Vašemu typu hodily.
velké rifle
A jdeme nakupovat!
Máte-li jasno v tom, čím byste měla svůj šatník obohatit, vyrazte do obchodů. Základní rada zní: věci, které budou tvořit základ Vašeho šatníku a budete je nosit často, pořiďte v co nejlepší kvalitě. Naopak sezónní výstřelky můžete pořídit i za pár korun. Základem ženského šatníku jsou kalhoty, sukně, šaty, saka a halenky.
červené sako
Hledejte oblečení ve správné barvě, svou roli hraje i materiál, ze kterého je oblečení ušité. Poté co na sebe kousek obléknete ve zkoušecí kabince, zhodnoťte, zda Vám dobře padne a zda se v něm také dobře cítíte. Pokud víte, že jste nerozhodná a dělá Vám problém zhodnotit, zda Vám něco sluší, vezměte s sebou kamarádku. Vyberte si ale takovou, která Vám bude schopná říct, že Vám něco i nesluší. Dejte si pozor také na příliš nadšené prodavačky, jejichž hlavním cílem je přece jen prodat zboží a ne Vám říci, jak se věci opravdu mají.