Skip to content

Perfektně sladěný automobil

Osobní motorové vozidlo by mělo být odrazem svého majitele a mělo by odpovídat jeho povaze. A tak je někdy na první pohled patrné, komu auto patří, zda je majitelkou dáma nebo pán.
žlutý sporťák
To, jak se daří automobilovému průmyslu, má velký vliv na to, jaká je celková ekonomická situace. Je to logické, neboť tento konkrétní průmysl je velmi významný. O to obtížněji se pak hledá sebemenší prostor, který by bylo možné ještě zaplnit. A tak už nestačí jen kvalifikovaní pracovníci, kteří rozumí technice nebo se zabývají samotnou konstrukcí vozu, ale na řadu přichází i rady psychologů. To, jaký automobil si zákazník vybere, má mnoho aspektů, někdy to může být opravdu jen drobnost.
Spousta lidí nemá své auto jen k tomu, aby se přepravil za místa A na místo B, někdo stráví za volantem i několik hodin denně a pro jiného je přímo jeho součástí. Z praktického hlediska je nutné brát zřetel a při výběru se orientovat na technické parametry, tedy spotřebu, cenu náhradních součástek, možnosti oprav apod. Až poté přichází na řadu vybavení vozu, obsah kufru, počet míst pro přepravované osoby. Limitem při volbě automobilu jsou především finanční možnosti.
Méně praktičtější jsou v tomto směru ženy. Pro ně je důležitá barva a také velikost, s menším autem se dámy cítí na silnici lépe a také se jim daleko lépe parkuje. Je pro ně důležité, aby se do něj vešly děti a nákupy, aby byl interiér pohodlný. Na škodu určitě nebude, když se žena ve svém voze bude cítit sexy.
modré kabrio
Muži se snaží se svým vozem ukázat světu, jak jsou silní a neporazitelní. Čím větší a nadupanější auto, tím větší král silnic. Řidiči takových vozů se cítí opravdu silní v kranflecích, s tím už se určitě nejeden z nás setkal, např. při předjíždění.
Prostě každému vyhovuje něco jiného, a aby bylo vyhověno všem přáním zákazníka, součástí týmů při vývoji nových modelů jsou nově i psychologové.