Skip to content

10 věcí, za které zbytečně utrácíte

1.      Sázky & loterie
Hodně lidí si každý den kupuje tikety v naději, že právě oni vydělají spoustu peněz. Tím, že investujete do hazardu, ale peníze nezískáte. Když hrajete v loterii, automaticky se očekává, že o peníze přijdete.  
2.      Cigarety
Kdo vykouří jednu krabičku cigaret denně, utratí ročně až 30 000 korun. Jedná se kolikrát o velký problém, kdy tento koníček stojí příliš a domácnostem způsobuje finanční kolaps.
dvě sklenice na mince.jpg
3.      Občerstvení v kině
Kina nevydělávají kvůli vstupenkám, ale z prodeje jídla. Obří popcorn, velká Pepsi a sladkosti jsou předražené, když si uvědomíte, kolik tytéž produkty stojí v supermarketu. Příště si radši vezměte jídlo s sebou.
4.      Knihy
Nechceme, abyste přestali číst, ale je podstatně levnější číst e-knihy nebo si je půjčit v knihovně. Stačí zaplatit za roční registraci a přístupovou kartu, což vás stojí méně než výtisk vaší oblíbené knihy.
5.      CD a DVD
Stejně jako knihy si i CD a DVD můžete zapůjčit v knihovně, ale v současnosti většina lidí poslouchá hudbu a sleduje filmy pomocí online streamingu a díky aplikacím jako je Spotify a Netflix.   
6.      Narozeninová přání
Vyrobte je sami. Inspiraci můžete najít třeba na Pinterestu nebo Instagramu. Zaprvé jde o osobnější dárek, kdy uděláte oslavenci větší radost a zadruhé ušetříte aspoň 50 korun.
 
7.      Členství v posilovně
Roční členství v posilovně může být drahé, takže pokud ji nebudete pravidelně navštěvovat, přijdete velmi snadno a zbytečně o peníze. Naštěstí můžete zůstat fit a cvičit i mimo posilovnu zadarmo.
malé úspory.jpg
8.      Nejnovější modely
Pokaždé, když je na trh uváděn nový spotřebič, cena jeho starší verze výrazně klesá. Obě varianty budou pravděpodobně velmi podobné a nejnovější model může mít i nějaké nedostatky. Ušetřete spoustu času tím, že se zaměříte na mírně starší produkt, který má prakticky totožné funkce.
9.      Dárkové poukazy
Když nevíte, co koupit k narozeninám, nabízí se vám jednoduché řešení- sáhnout po dárkových poukazech. Ale dle posledních průzkumů se tyto poukazy většinou nevyužijí, a když ano, máte tendenci utratit o 20 % více než je hodnota poukázky.
10.  Rychlá přeprava zásilek
On-line prodejci mohou vydělat peníze tím, že účtují zákazníkům vysoké poplatky za rychlou dopravu. I když standardní doručení trvá déle, vyjde vás daleko levněji.