Skip to content

Malá koupelna: Jak vytvořit větší prostor

Malý prostor dodatečně nerozdělujte

Otevřenost je nutností pro ty, kteří mají malou koupelnu. Vyhněte se dalšímu rozdělení plochy. Kompletně obložená a vybavená sprchou bude prostorově mnohem větší. Měli byste se také vyvarovat příčného nábytku, působí v malých nebo v úzkých koupelnách spíše jako bariéra. Ti, kteří odvážně zdůrazní půdorys, budou při vstupu do místnosti vizuálně vedeni. To znamená, že malá místnost vypadá mnohem větší.
sprcha u vany

Ušetřete prostor

Použijte malou koupelnu pouze pro sprchování. Obložený sprchový kout vypadá vizuálně mnohem větší než prostor s vestavěnou vanou. Ideální pro malé koupelny jsou také instalace stěn v lehké konstrukci, které zakryjí vodovodní potrubí a poskytnou uchycení pro umyvadlo. Montážní stěny mohou být také použity k sestavení výklenků, ve kterých má sprcha prostor. Malé, stávající výklenky lze také přetvořit několika poličkami na regály pro ručníky, tím zvýšíte úložný prostor bez dalšího nábytku.

Malá koupelna velmi pěkná

A další tipem jsou přírodní materiály jako kámen a dřevo, které tvoří malý prostor smyslným a pohodlným. Modřínové dřevo je ideální pro koupelnu, protože přirozeně odpuzuje vodu. Aby se co nejvíce zabránilo tvorbě vodních skvrn, je vhodná další ochranná vrstva dřevěným olejem. Další výhoda dřeva: jasné plochy vizuálně zvětšují místnost.
wc u sprchy

Práce se světlem

Spousta světla způsobuje, že se malé koupelny zdají být větší. Takže může někdy pomoci vytvořit stropní osvětlení, nebo sestavit několik světel místo jednoho, ​​velkého světla. Dokonce i podlahové světelné zdroje poskytují prostor a nasměrují pohled. Větší změny, jako světlíky nebo větší okna, jsou také ideální pro více světla.

Předstírat velkorysost

Malá koupelna se otevírá příjemně, když jsou stěny a podlahy vyrobeny ze stejných materiálů. Vyzkoušejte to, vytváří jednotu, díky níž se malá koupelna zdá být šlechetnější. Také zrcadla jsou dobrým trikem, abyste vizuálně zvětšit malou místnost, protože předstírají další prostor.

Investujte do ušlechtilých dlaždic

Drobným pokojům sluší trocha luxusu ve vybavení. Pokud musíte malou plochu obložit dlaždicemi, můžete se na tom vyřádit. Například mozaikové dlaždice nad umyvadlem vypadají elegantně a dodávají dotek luxusu. Obrázky z mozaiky přitahují pozornost a dodatečně odvádějí pozornost od těsnosti. A kdo chce, může do prostoru dostat ještě více slunce pomocí pozlacených dlaždic nebo dlaždic s kovovým povrchem.