Skip to content

Odměna pro bakaláře

.

1.      Pošlete je do světa
Asi nenajdete mladého pána nebo slečnu, kteří by nemilovali cestování do cizích krajin. Studentský rozpočet je ale většinou napnutý, a nejdobrodružnější výlet je tak často cesta do práce či na přednášku. To se změní ve chvíli, kdy mladý absolvent vytáhne poukaz na letenku či jízdenku. Věřte, že z inteligentního mladého člověka se rázem stane nadšené malé dítě, které okamžitě začne plánovat, co všechno musí vidět a stihnout. Pokud je vám proti srsti myšlenka nechat je jen tak zahálet, pošlete je na jazykový kurz do zahraničí. Znalost angličtiny, francouzštiny nebo španělštiny se hodí doktorovi i paní advokátce, a kde jinde je získat, než pod dozorem sochy svobody, ve městě na Seině nebo na Camp Nou?
šťastný absolvent.jpg

2.      Nechte je relaxovat
Státnice jsou mírně řečeno peklo, a nějaký ten relax je jistě na místě. Co takhle vyměnit skripta a učebnice za nějakou knižní novinku? Nedávno vyšla další kniha Jojo Moyes, novou knihu vydal George R. R. Martin. Pokud si nejste jisti knižním vkusem obdarovaného, potěší jistě i poukázka, nebo se prostě zeptejte. Preferují spíše aktivní odpočinek? Potěšte je třeba rezervací volejbalového kurtu nebo hodinou boulderingu na umělé stěně. Endorfiny ze sportu odplaví vzpomínky na knihovnu, a pot při sportu je rozhodně příjemnější než pocení před komisí.
promoce obřad.jpg

.

3.      Usnadněte jim budoucnost
Možná to tak vždycky nevypadá, ale většina mladých lidí, zejména pokud už neplánují dál studovat, intenzivně dumá nad svým dalším osudem. Dárek pro budoucnost tak jistě přijmou s povděkem. Dosluhuje jim počítač, telefon nebo pořád nemají řidičák? Možná že to nebude tak cool jako dovolená v Asii, ale můžete si být jisti, že takový prezent většina z nich velmi ocení. Právě promoce je také čas, kdy se mnoho lidé poprvé stěhuje od rodičů. Pokud to tak je i u vás, jistě je potěší něco, co z prázdného prostoru udělá domov.

Odměna pro bakaláře
4 (80%)1
.