Skip to content

Odměna pro bakaláře

1.      Pošlete je do světa
Asi nenajdete mladého pána nebo slečnu, kteří by nemilovali cestování do cizích krajin. Studentský rozpočet je ale většinou napnutý, a nejdobrodružnější výlet je tak často cesta do práce či na přednášku. To se změní ve chvíli, kdy mladý absolvent vytáhne poukaz na letenku či jízdenku. Věřte, že z inteligentního mladého člověka se rázem stane nadšené malé dítě, které okamžitě začne plánovat, co všechno musí vidět a stihnout. Pokud je vám proti srsti myšlenka nechat je jen tak zahálet, pošlete je na jazykový kurz do zahraničí. Znalost angličtiny, francouzštiny nebo španělštiny se hodí doktorovi i paní advokátce, a kde jinde je získat, než pod dozorem sochy svobody, ve městě na Seině nebo na Camp Nou?
šťastný absolvent.jpg

2.      Nechte je relaxovat
Státnice jsou mírně řečeno peklo, a nějaký ten relax je jistě na místě. Co takhle vyměnit skripta a učebnice za nějakou knižní novinku? Nedávno vyšla další kniha Jojo Moyes, novou knihu vydal George R. R. Martin. Pokud si nejste jisti knižním vkusem obdarovaného, potěší jistě i poukázka, nebo se prostě zeptejte. Preferují spíše aktivní odpočinek? Potěšte je třeba rezervací volejbalového kurtu nebo hodinou boulderingu na umělé stěně. Endorfiny ze sportu odplaví vzpomínky na knihovnu, a pot při sportu je rozhodně příjemnější než pocení před komisí.
promoce obřad.jpg

3.      Usnadněte jim budoucnost
Možná to tak vždycky nevypadá, ale většina mladých lidí, zejména pokud už neplánují dál studovat, intenzivně dumá nad svým dalším osudem. Dárek pro budoucnost tak jistě přijmou s povděkem. Dosluhuje jim počítač, telefon nebo pořád nemají řidičák? Možná že to nebude tak cool jako dovolená v Asii, ale můžete si být jisti, že takový prezent většina z nich velmi ocení. Právě promoce je také čas, kdy se mnoho lidé poprvé stěhuje od rodičů. Pokud to tak je i u vás, jistě je potěší něco, co z prázdného prostoru udělá domov.