Skip to content

Ušetřit můžete i na drobnostech


Téměř každý z nás někdy zažil ten pocit, že by měl nějakou tu korunu dát stranou. Jak ale ukazují průzkumy, mnoho českých rodin stále žije od výplaty k výplatě. Existuje přitom řada maličkostí, díky kterým můžete ušetřit každý den.
 
 prázdný papír

Tip první: co je doma, to se počítá

 
Tento tip je poměrně rozsáhlý, ale přitom nejrozsáhlejší. Určitě není třeba si každé ráno cestou do práce kupovat kávu a něco na zakousnutí. Udělejte si kávu do termosky, nebo do termohrníčku. Nezabere Vám to po ránu moc času. Určitě také není na škodu na snídani myslet den před tím a připravit si ji večer, nebo si odpoledne v obchodě něco zakoupit. Pokud holdujete sladkým snídaním, na internetu je spoustu jednoduchých návodů na fermentované kaše- večer jen dáte ingredience do skleničky a ráno je jednoduchá snídaně na světě.
 
To samé platí o obědu. Není zapotřebí chodit na oběd do restaurace nebo do jídelny, ale většina z nás vaří i doma- ať už pro sebe, děti nebo manžela/manželku. Děláte teplou večeři? Udělejte si jednu porci navíc a vezměte si jí druhý den do práce. Jedna porce navíc neznamená moc surovin a moc práce navíc, pomůže vám ale ušetřit desítky korun.
 
 

Tip druhý: plánujte

 
Věnujte denně několik minut plánování. Plánujte dopředu jídelníček, seznamy na nákup. Nenakoupíte tak zbytečně věci navíc, u kterých si nejste jisti, zda je vůbec využijete a nakonec můžou skončit v koši.
 
Zaveďte si sešit na výdaje, popřípadě (pokud vám tento staromódní způsob nic neříká) si stáhněte některou z mnoha aplikací do vašeho chytrého telefonu. Upřesněte si, jaké jsou vaše denní/týdenní finanční možnosti a držte se jich.
 
Chystáte se na dovolenou, čeká vás větší výdaj (například povinné ručení automobilu)? Spočítejte si celkové předpokládané výdaje a spočítejte si, kolik byste si měli každý měsíc dát stranou.
 
 pára nad hrnkem

Tip třetí: věci z druhé ruky

 
Dnešní digitální doba nám nabízí mnoho online bazarů, kde můžete najít spoustu věcí z druhé ruky. Ať už se jedná o oblečení či obuv, elektroniku, nábytek či hračky. Někteří uživatelé prodávají kolikrát i nové věci za zlomek jejich ceny- může se jednat o nevhodný dárek, špatně padnoucí oblečení či boty nebo hračky, se kterými si obdarovaný hrál jednou a již o ně neprojevil zájem.
 
Zde je ovšem vždy nutné kontrolovat solventnost prodávajícího. Zároveň si i tímto způsobem můžete vy nějakou korunu přivydělat, neboť téměř vše najde svého zájemce- i nefunkční počítač lze prodat zájemci, který si ho opraví, nebo prodá na náhradní díly.
 
 
I těchto pár jednoduchých tipů vám můžete měsíčně ušetřit několik stovek.