Skip to content

Vyražte objevovat krásy přírody na kole

Na dovolené si většinou chceme odpočinout. Proto volíme zájezdy k moři, kde se můžeme od rána do večera povalovat na pláži a náležitě si od běžného života odpočinout. Někteří však rádi na dovolených poznávají i místní kulturu a vyrážejí na výlety do přírody. V zahraniční si takovéto výlety můžete přikoupit nebo můžete jednat na vlastní pěst a vyrazit na výlet sami. Ať už jste v zahraniční nebo trávíte dovolenou doma, nebojte se vyrazit na pěší túru s mapou v ruce. A pokud nejste zrovna příznivcem chůze, zvolte si k objevování nových míst kolo. Díky kolu se stihnete za den podívat na mnohem více míst, než když byste výlet absolvovali pěšky. Cyklovýlety jsou skvělou variantou pro lidi, kteří chtějí trávit dovolenou více aktivně. A jestliže nejste příznivcem tohoto sportu nebo máte zdravotní obtíže a jízdu na kole nezvládáte, řešením pro vás je elektrokolo.

cyklista

Na výlety na kole si nezapomeňte s sebou přibalit i malou lékárničku v případě nehody a také helma by měla být samozřejmostí. K pohodlné jízdě vám bude sloužit perfektně seřízené kolo, ale také výběr vašeho oblečení. Na trhu je k dostání oblečení určené právě pro tento sport. Pořízení cyklistického dresu a kalhot není finančně tolik náročné a jízdu vám dokáží zajisté zpříjemnit.

dívka s kolem

Oblečení je totiž vyrobeno z funkčních materiálů, které dobře odvádí pot od těla. Trika koupíte s krátkým i dlouhým rukávem, vepředu mají zip a na zádech kapsičky na drobnosti. Cyklistické kalhoty jsou vybaveny antibakteriální vložkou, takže jízda na kole bude pohodlnější a nebude vás nikde nic tlačit a bolet. Kvalitní cyklistické oblečení vyrábí i italská značka Castelli. Kromě cyklodresů a cyklokalhot si můžete zakoupit i bundy, vesty, ponožky a cyklistické rukavice. Jestliže se rozhodnete pro aktivně strávenou dovolenu, doporučujeme investovat do kvalitního sportovního vybavení.