Skip to content

Pohoda a klid

Není to daleko do, nebývalou rychlostí se rozvíjející, horské středisko Dolní Morava. A tím ani pod Kralický Sněžník. Jestli to nevíte, je to velice významný a vysoký vrchol na kterém stojí slavný slon.

Dolní Morava není to jediné v blízkém okolí, co stojí za návštěvu. Jste v oblasti, kde není nouze o obří bunkry z předválečného opevnění Československa. Jsou zde poutní místa. Nedaleko jsou Jeseníky. Zámek Velké Losiny. Byli jste už tam? Ne? Tak se tam zajeďte podívat. Jeho historie je totiž velice pohnutá. Byl středobodem čarodějnických procesů. Právě zde pan Boblig z Edelštejna posílal nevinné lidi na hranici, protože byli bohatí a on byl z prodeje jejich majetku živ. Když už budete u zámku, mimochodem je u něj krásný zámecký park, můžete navštívit i stejnojmenné lázně nebo muzeum ručního papíru. Ten se zde ostatně vyrábí dodnes.

Pohodlné ubytování

Ale nemyslete si, že musíte pořád někam cestovat, abyste si z dovolené přivezli pořádné zážitky. Pokud se ubytujete v Červené vodě https://hpapartmany.cz/ budete mít lanovku na Bukovou horu co by kamenem dohodil. Tak jako se rozvíjí středisko Dolní Morava, tak se rovněž rozvíjí zdejší středisko Červená Voda – Čenkovice. Mezi těmito obcemi leží horský hřeben s vrcholem nazvaným Buková hora. A k tomuto vrcholu vede z obou zmíněných obcí pohodlná sedačková lanovka.

Lesy kolem

Za pár chvil, překonáte nepříjemné převýšení a cestou můžete kout pikle, kam že se to vydáte na túru. K dispozici jsou vám turistické stezky i cyklotrasy. Pokud do střediska zavítáte v zimě, můžete využít lanovek ke sjezdovému lyžování. Jednou na východ, podruhé na západ. Sjezdovky jsou skvěle udržovány a umožní vyžití i náročným lyžařům. V létě a na podzim se zdejší lesy promění v houbařský ráj. A jsme u další výhody apartmánů. Každý má svou, dobře vybavenou kuchyni. Pokud jste šikovní, můžete své úlovky z lesa připravit třeba k večeři.