Skip to content

Dovolená na jihu Čech

Současná situace ve světě nahrává rozhodování mnoha obyvatel České republiky setrvat ve vnitrozemí i v průběhu dovolené. Důvodů tohoto rozhodnutí je mnoho, mezi nimi např. různá opatření v souvislosti s koronavirem a zároveň s děním na východ od naší republiky. Dovolená v tuzemsku ovšem nemusí být žádným kompromisem, může dokonce být mnohem zajímavější a utvrdí vás v přesvědčení, že naši předkové si vybrali k usídlení místo, které patří k nejkrásnějším na světě. Jistě, nemáme tu mořské příboje a kokosové palmy, ale exotické ostrovy zas nemají to, co my.

České Budějovice

Vhodným místem pro pobyt v tomto regionu jsou České Budějovice. Nachází se ve výhodné poloze vůči většině turisticky významných míst a ta lze navštívit i v rámci jednodenních hvězdicových zájezdů. Pobyt tu můžete naplánovat v různých koncepcích, velkou výhodou jižních Čech je krajinná rozmanitost a malebnost, s jakou se setkáte jen na omezeném počtu míst v celé Evropě. Ostatně, kdo tu někdy trávil volné dny s levným ubytováním v Českých Budějovicích a okolí, dá za pravdu každému, kdo se rozhodne něco podobného zopakovat.

Hluboká nad Vltavou

Přijdou si tu na své cyklisté – jihočeský region je pro cyklistiku jako stvořený a rozhodně vám nebude stačit jediný týden, abyste mohli obdivovat všechna místa, co za to stojí. Umíte-li se alespoň v základech orientovat v turistických mapách, tak se vám podaří odhalit desítky cyklotras, které směřují na místa dalekých rozhledů, hlubokých údolí, do lesů i luk či podél řek. Některé z nich vás zavedou k památkám, za nimiž směřují turisté z mnoha zemí světa.

Pro vodáky je požehnáním Vltava a Lužnice – dva vodní toky, které patří k nejkrásnějším na světě pro jejich překrásná údolí, široké meandry a mírné, prosluněné peřeje, lemované mnoha pamětihodnostmi. Žádný vodák v České republice si pravděpodobně nenechá tyto dvě řeky ujít a chcete-li splouvat Vltavu, v Budějovicích se ubytování může hodit pro závěr celé akce.