Skip to content

Vyberte ten správný typ hadříku na úklid domácnosti

Jedna z nejneoblíbenějších činností všech dob: úklid. To je věc, na kterou nechceme ani myslet, prostě jenom chceme, aby to už bylo za námi a aby to nebylo zbytečné. Chceme, aby se naše podlahy leskly, aby bylo všechno čisté a voňavé a svěží a na svém místě.
čisticí prostředek v kýbli
Nenechte úklid, aby byl vaším nepřítelem číslo jedna. Pokud si zvolíte ty správné pomocníky, je vysoce pravděpodobné, že váš úklid nebude trvat dlouho, a navíc bude trvat déle trvání jeho výsledků. A kdo by nechtěl, aby uklizený a čistý byt vydržel co možná nejlépe a nejdéle? K tomu si musíte vybrat jenom ty správné prvky, kterými budete úklid provozovat.

–          Hadr a hadříky jsou důležité
Záleží na vlákně a také na tom, kolik přípravků na čištění můžete použít na různé povrchy. Kdy použít velké třísně a hadr, který je spíš drsný, a kdy mikrovlákno?
čistící hadřík
Kdy vybrat hadru s třásněmi?
Pokud chcete vytírat zem, jako jsou kachličky, určitě volte velké štětinky. A také se nebojte přitlačit. Klidně vytírejte, jak často potřebujete. Dlažbu a kachličky nepoškodíte. Můžete přidat vodu i saponát, můžete ji pořádně vyčistit a nemusíte se bát, že dlažbu poškodíte – není to tak snadné. Kachličky vydrží téměř cokoli, proto jsou ideální podlahou do kuchyně a chodby, tedy do míst, která jsou fyzicky velmi namáhána.
Na podlahu ze dřeva volte raději mikrovlákno
Dřevěné podlahy z masivu, ale i některé podlahy, které jsou z laminátu, jsou o něco citlivější než dlažba. Masiv je vždycky lepší otírat hadříkem z mikrovlákna, který je šetrný ke všem povrchům.
Savý materiál
Ten se hodí hlavně do kuchyně. Pokud se vám někde něco vylije, můžete to hladce uklidit. Savé materiály se vám budou jistě hodit také v koupelně při čištění pračky, vany nebo umyvadlových baterií. Nezapomeňte k tomu použít určený čistič do koupelen, abyste neublížili materiálům.