Skip to content

Krásy jsou za humny


Aby mohl člověk poznávat zajímavá místa, nemusí pokaždé překročit hranice naší země. I u nás se dají najít dech beroucí krásy.
o   Jednou z nich je nepochybně i okolí Lipenské přehrady.
Tady i můžete vychutnat hned několik atrakcí a aktivit. Jestliže jste milovníci rozlehlých vodních ploch a krásných pláží, zavítejte přímo na břehy Lipenské přehrady. Budete se tu cítit jako u moře. Dokonce tu nechybějí ani plachetnice, jachty a elektro čluny. A nemusíte je jen obdivovat. Můžete si je zapůjčit a brázdit vody sami.
rozhledna v korunách stromů
Jestliže počasí až tak nevyjde, a přesto Vaše tělo touží po koupeli, je tu pro Vás připraven akvapark.
Zatímco své tělo ponoříte do vířivky a budete se kochat výhledem na jezero, Vaše děti mohou řádit v bazénu s protiproudem. Ten má i pro Vás jednu nedocenitelnou výhodu. Děti se v něm rychleji unaví a večer se nebudou moci dočkat postýlky. A Vy se můžete jít ještě uvolnit do finské sauny.

Nahoru po svých, dolů tobogánem

Pro rodiny, které jsou aktivní a chtějí toho mnoho na svých cestách zažít, je tu připravena jedna zajímavost. Atrakci, která se jmenuje „Stezka korunami stromů“, zřejmě ve světě hned tak nenajdete. Už šestou sezónu si mohou návštěvníci vyšlápnout na Stezku, která je celkově dlouhá šest set sedmdesát pět metrů.
město frymburk
§  Ani děti se při výstupu nudit nebudou.
§  Cestou se mohou zapojit do didaktického testu, který obohatí jejich vědomosti z oblasti přírody a její ochrany.
Do korun stromů se dostane opravdu každý. Dokonce i maminky s kočárky a lidé, kteří jsou odkázáni na invalidní vozík. Celá cesta je totiž bezbariérová. Až se pokocháte překrásným výhledem, můžete si zvolit ze dvou možností, jak se dostat opět dolů.
1)     Buď stejnou cestou, což je po svých.
2)     Nebo tobogánem, který je dlouhý padesát dva metry.
A vzhledem k tomu, že se jedná o jižní Čechy, určitě nezapomeňte zajít do nějaké hospůdky, kde už to voní z dálky rybími specialitami.