Skip to content

Se sportem a dobrým jídelníčkem jde hubnutí samo

Ještě relativně nedávno byly v našich zeměpisných šířkách obézní pouze nejvyšší státní představitelé, nicméně jakmile začal blahobyt, roznesl se tento nešvar i mezi ostatní obyvatelstvo. Dnes si již obezita nevybírá a je záležitostí jak bohatých, tak i chudých. Příčinou je totiž nezdravý životní styl. Lidé, co příliš sportování nedávají a zároveň se nepříliš dobře stravují to samozřejmě dříve nebo později pocítí na své váze a mohou se dopracovat až k obezitě, což je takřka poslední stádium tloušťky. V této fázi se na člověka lepí různé nemoci, které štíhlé jedince nepostihují, případně až v pokročilejším věku.

Houska s čokoládou

Problém navíc je, že valná část obyvatelstva často nemá tušení, že je obézní. Podle váhy se to mnohdy poznat totiž nedá. Hodně lidí si tak myslí, že maximálně trpí lehkou či střední nadváhou a podle toho se chovají. Kdo chce znát přesnější výsledek, ten by si měl spočítat své BMI. Nejedná se o nic složitého, stačí navštívit některý z webů, jež se touto problematikou zabývají.

Jablka

Pro ubírání na váze je zcela zásadní jeden faktor, a sice jídlo. Kdo jí příliš mnoho tučného a sladkého, ten může mít v budoucnu problémy s nadváhou. Je tedy potřeba se takovýmto jídlům vyvarovat a místo nich si dopřávat stravu založenou hlavně na zelenině. Zelenina totiž postrádá prakticky jakékoliv kalorie a nepřibírá se z ní. Můžete ji tedy jíst co hrdlo ráčí a budete v klidu. Když k tomu navíc přidáte libová masa, respektive luštěniny, kila půjdou dolů sama.

Hubnutí samozřejmě můžete pomoci i vhodnými fyzickými aktivitami. Sportováním se likvidují tělesné tukové zásoby, posilují se svalové partie a zároveň se zlepšuje kondice, fyzická i duševní. Je však potřeba sportovat v pravidelných intervalech. Doporučuje se minimálně třikrát za týden s jednodenními časovými rozestupy, ale nic vám nebrání být aktivní častěji.