Skip to content

Opakování je matka moudrosti

Tak to se týká i o chování na internetu. Nejenom děti a mládež, ale i dospělí lidé se už staly obětí podvodů, vyhrůžek, zneužití.  Z neznalosti a důvěřivosti.Jak je internet výhodný, tak může být i nebezpečný. Nejenom co se týká například bezpečného nakupování, ale sdělovat své pocity a názory na sociálních sítích, to bývá bohužel škaredě zneužito.
Internet používáme jako pomocníka v práci, ke vzdělání. Ve volném čase ho využíváme pro svou zábavu, zdroj informací, kontaktů a samozřejmě k různým nákupům. Je tolik možností a je to tak jednoduché a pohodlné.
       Nedůvěřivost v nakupování se vyplatí.
bankovky v notebooku

·         Eshopy
Máte možnost využít i takovou službu, která dokonce umožňuje i to, že než si vybrané zboží v eshopu zaplatíte, tak ho díky této službě můžete vyzkoušet, ohmatat. A pokud budete s výběrem zboží spokojeni a váš výběr bude správný, tak až potom zboží zaplatíte.
       Bezpečnost a soukromí především.
·         Webkamera na vašem počítači
Víte o tom, že pokud máte zabudovanou kameru na vašem počítači (notebook, laptop, telefon), tak byste si v rámci soukromí měli kameru zakrývat, pokud ji momentálně nevyužíváte. Přes webkameru vás na internetu může kdokoliv a kdykoliv sledovat. Je známá jedna pravda: „internet vše vidí“.
pět postaviček
·         Vaše data
Pokud podnikáteochraňte si svá data! Jakákoliv. Ale pokud jste (nebo budete) zodpovědný ve svém podnikání, VY budete zodpovědný, když ztratíte data nebo vaše údaje o tržbách.  Proto dbejte při výběru pokladního systému – EET hlavně na BEZPEČNOST.
Několik osvědčených rad, jak si své data ochráníte:
Kloudové řešení ochrany dat podle evropské legislativy – je norma ISO 27018. Po prodejci elektronické pokladny požadujte, aby vaše data, která si budete zálohovat v kloudu, byla zálohovaná minimálně 10 let. Dále si zjistěte, aby vaše elektronická pokladna ukládala každý provedený úkon v co nejkratším čase. Aby interval vašich dat (synchronizace), byl v co nejkratším čase, uložen na externí úložiště. V případě nějaké poruchy byste totiž mohli přijít o potřebné údaje.
 
Važte si svého soukromí. Aby vaše osobní data nebyla zneužita, důsledné zvažujte, komu dáte svá osobní data. Nesvěřujte se neznámým kontaktům, ani náhodným známým (třeba na sociálních sítích) se svým soukromím.