Skip to content

Nejstahovanější internetové programy

Statistiky uvádějí, že si každý den několik stovek lidí stáhne jeden z následujících programů. Které jsou ty nejoblíbenější a vedou u uživatelů žebříček ve stahování? Vybrali jsme z každého programu tři nejčastější.
 informace z vyhledávače
1. Internetové prohlížeče
Koukat, brouzdat a hledat věci na internetu je zábavou pro každého z nás. Internet nám nabízí spoustu zajímavostí a faktů. Díky prohlížeči se dostanete na kteroukoliv stránku, kterou budete chtít a můžete si vyhledat prakticky cokoliv, co vás zajímá, co vás napadne nebo co je pro vás důležité. K vyhledávání je však nutné mít ten správný a kvalitní webový prohlížeč. Mezi nejstahovanější prohlížeče patři: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera.
 
2. Antivirus
Pokud surfujete po internetu, měl by mít váš stolní počítač nebo notebook vždy nainstalovanou pořádnou ochranu proti nežádoucím virům. Bez kvalitního antivirového programu si můžete kompletně poškodit a zničit celý váš počítat. Nejpoužívanější antivirové programy jsou: Avast Antivirus, AVG Antivirus, Mc Afee.
 
3. Kancelářské programy pro zpracování textu
Nejen doma, ale hlavně v práci se jistě neobejdete bez pořádného kancelářského programu. Ať už musíte tvořit tabulky, dělat prezentace, tvořit databáze nebo psát textové zprávy a dokumenty bez správně nainstalovaného programu to nepůjde. Mezi nejčastější pracovní programy se zařadí balíčky: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Access), Libre Office (Write, Calc, Impress, Base, Draw, Math), Open Office
 tlačítko stáhnout
4. Multimediální přehrávače
Nedílnou součástí každého počítače je určitě instalace dobrého přehrávače. Ať už rádi na svém počítači stahujete a následně sledujete filmy, zábavné videa nebo videoklipy, bez přehrávače vám to tak snadno nepůjde. Nejoblíbenější multimediální přehrávače jsou: VLC media player, Windoxs Media Player, Adobe Flash Player.