Skip to content

Houpačka patří nejen na zahradu!

https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/strekov-odepise-dluhy-po-neplaticich-pohledavky-dosahuji-1-5-milionu-korun-20171228.html

Již mnoho rodičů, kteří chodí se svým potomkem na dětský hřiště, poznalo, že dostat dítě z houpačky, je téměř nadlidský úkol. Houpání si zkrátka užívají děti každého věku – a to doslova a do písmene. Na závěsné houpačky hnízdo můžete posadit již šestiměsíčního potomka. Vždy je samozřejmě nutné dohlížet na bezpečnost a houpat dítě takovou silou, aby z ní v žádném případě nemohlo vypadnout. Dodržíte-li tyto základní opatření, jedná se o bezpečnou a zábavnou variantu hry, při které se vašemu potomkovi rozzáří oči radostí.

houpačka na hřišti

Již dávno bylo prokázáno, že houpačky pomáhají dětem v rozvoji. Ačkoliv se to může zdát jako nesmysl, velice dobře pomáhají při rozvíjení dětské inteligence. Při provedeném průzkumu se totiž ukázalo, že lidé, kteří v útlém věku byli houpáni na houpačkách, dosahují lepších výsledků v IQ testech.

Dále bylo prokázáno, že těmto dětem se daleko lépe rozvijí motorika a koordinace těla. Pokud tedy chcete, aby se váš potomek vyvíjel rychle a dobře, musíte navštěvovat dětská hřiště. Nebo proč rovnou nepořídit jednu takovou hračku domů?

Nejlepší variantou jsou houpačky typu „hnízda“. Nejmenší děti na nich mohou ležet, ty starší sedět. Zároveň pokud byste se rozhodli, že jednu koupíte, určitě se vám vleze například i do obývacího nebo dětského pokoje. Snadno ji můžete zavěsit například za futra dveří, nebo připevnit rovnou na strop.
žena na houpačce

Máte-li to štěstí a máte zahradu, určitě se jedná o hračku, která na ní nesmí chybět. Věřte, že z ní budou nadšeny nejen vaše děti, ale i ty od sousedů. Zároveň se jedná o ideální dárek k narozeninám, pod stromeček nebo třeba za vysvědčení.

Rozhodnete-li se pro tuto investici, určitě neprohloupíte. Tento typ je specifický tím, že díky své vysoké nosnosti ji mohou využít i dospělí. Můžete si tedy i vy na zahradě v klidu pít čaj, číst knihu a houpat na houpačce. Zejména pro své mnohostranné využití, vám nikdy nebude doma překážet.