Skip to content

Díky aplikaci Bridgefy nepotřebujete internet ve svém telefonu

Bridgefy je aplikací určenou pro zasílání a přijímání textových zpráv prostřednictvím chytrého telefonu, podobně jako WhatsApp, avšak bez nutnosti připojení k internetu nebo mobilním datům. Tato technologie, vytvořená třemi mexickými inovátory, je určena především pro použití v odlehlých oblastech a v případech mimořádných událostí, jakými jsou například přírodní katastrofy. Aplikace se velmi osvědčila při zemětřesení, ke kterému došlo v Mexiku v září minulého roku.
bruneta u kávy
A jak vlastně tato aplikace funguje? Bridgefy využívá Bluetooth mobilního telefonu k vytvoření vlastních sítí a umožňuje tak přímou komunikaci s dalšími zařízeními, ačkoliv je omezena pouze na vzdálenost přibližně 100 metrů. Je však pravda, že sítě mohou být uzpůsobeny pro odesílání zpráv i na delší vzdálenosti, a to pomocí ostatních telefonů, které v tomto případě fungují coby zprostředkovatelé spojení. Aplikaci je rovněž možné použít k vytvoření vysílací sítě a zasílání zpráv všem prostorově blízkým uživatelům. Bridgefy navíc nabízí i možnost komunikovat s jinými lidmi používajícími stejnou síť WiFi, která v daném případě funguje jako most, a navázat přímé spojení s uživateli ze seznamu kontaktů, kteří jsou v dosahu 70 metrů, a to bez použití internetu nebo SMS zprávy. Prostřednictvím aplikace Bridgefy lze však nejen odesílat textové nebo e-mailové zprávy, ale také sdílet soubory či uskutečňovat hlasové hovory a videokonference.
palec a zpětná vazba
Bridgefy je k dispozici zdarma pro operační systémy iOS a Android a jeho tvůrci dále zvažují možnost, že by tuto technologii mohly využívat i služby typu Uber nebo Lyft ke komunikaci se zákazníky se slabým připojením. Kromě toho se domnívají, že by služba mohla být také velmi užitečná pro organizátory masových akcí nebo pro cestující do zahraničí, kteří nemají zahrnutá mobilní data ve své sazbě.