Skip to content

Co dělat, když padají vlasy


Straší vás vypadávání vlasů? Pokud vám na hřebenu zůstává víc vlasů, než je obvyklé, měla byste s tím začít bojovat. Příčin, proč vlasy najednou padají, může být hned několik, a to od špatného účesu až po vážné onemocnění. Vlasy jsou totiž zrcadlem stavu celého organismu, dokážou analyzovat váš zdravotní stav i fyzické rozpoložení. Zhodnotit byste také měla vlasovou kosmetiku. Jejich zdraví a růst může narušit spousta věcí. Poradíme vám, jak příčinu odhalit a padání vlasů zamezit.

růžové vlasy

VLASY HÝČKEJTE
Pokud si vlasy obarvujete sama doma, může to pro vaše vlasy znamenat doslova pohromu. Když už se musíte barvit, vyhněte se agresivním peroxidovým barvám a vyberte raději šetrnější alternativu v podobě přírodní barvy na bázi henny, které vlasy nejen obarví, ale také vyživí.

vlasy

VYBERTE SPRÁVNOU KOSMETIKU
Za častým vypadáváním může být také nesprávná volba vlasové kosmetiky, která vlasy příliš zatěžuje. Šampon, kondicionér, maska, balzám atd., to vše najednou je příliš a zbytečně to vlasy oslabí.

ČESEJTE JEN OPATRNĚ
Štětiny kartáče mohou poškodit strukturu vlasů, polámat je a přispět tak k jejich vypadávání. Česejte se tedy opatrně, šetrně a jen jednou denně, to bohatě stačí.

A CO HORMONY?
Za vypadávání vlasů mohou také hormony, stres, psychická i fyzická zátěž. To vše má vliv na zdraví organismu i na zdraví vlasů.

blondýna

DOPŘÁVEJTE VLASŮM VÝŽIVU ZEVNITŘ
Kvalita vlasů souvisí s kvalitou stravy. Pokud tělu nedopřejete dostatek vitamínů a minerálů, poznáte to na úbytku vlasů. Vaše strava by proto měla být pestrá a vyvážená. Pomoci vám také mohou různé doplňky stravy.
Víte že…
·         Průměrný člověk má na hlavě okolo sto tisíc vlasů? Denně jich vypadne zhruba několik stovek, ale protože vlasy neustále dorůstají, jde vlastně o běžnou vlasovou obměnu.
·         Za měsíc vlasy povyrostou tak o jeden centimetr.
·         Jeden vlas má životnost na vaší hlavě dva až sedm let.