Skip to content

5 nebezpečných mýtů o kočkách


Stejně tak jako skoro o všech zvířatech kolují mýty, o kočkách to není jinak. Tyhle mýty o kočkách jsou nebezpečné v tom, že můžou poznamenat její zdraví nebo ji dokonce stát život! Stejně jako není pravda, že kočky chodí miminkům zalehávat hlavičky, aby je udusily (chodí si lehat k miminkům do postýlek, protože se rády tulí k teplému tělíčku Vašeho dítěte), nejsou pravda ani následující věci.

kočky


1.     Kočka má devět životů


·         Nemá, samozřejmě každá inteligentní osoba ví, že tohle je mýtus číslo jedna, který se traduje napříč staletími. Neznamená to tedy, že kočka může mít 8 zranění neslučitelných se životem a pokaždé se z nich vylíže sama. Pokud se Vaší kočce něco stane, vezměte ji prosím k veterinárnímu lékaři!


2.     Kočka vždy dopadne na všechny čtyři nohy


·         Taktéž velice oblíbený mýtus. Je sice pravda, že kočka dokáže většinu pádů vyrovnat díky svému ocasu. Tím se z ní nestává akrobatka, která si nemůže při pádu ublížit, zejména pokud se jedná o pády z menší výšky, ze které kočka nedokáže vyrovnat balanc a ošklivě upadne.


3.     Kočku postačí odčervovat pouze česnekem


·         Česnek v těle kočky nadělá velkou paseku. Česnek kočkám způsobuje rozpad krevních elementů a anémii. A hlavně tedy, pokud „odčervování“ česnekem budete provádět pravidelně. To platí i pro psa. Stejně jako pes, tak i kočka má na odčervení prášek, který dostane při pravidelné kontrole na veterině.


4.     Kočka si může dopřát čokoládu


·         Čokoláda obsahuje teobromin, který nesmí kočka ani pes nejlépe ani ochutnat. Teobromin je pro kočky jedovatý. Samozřejmě čím vyšší podíl kakaa v čokoládě je, tím horší dopad to může mít na její zdraví.

kočka


5.     Černá kočka nosí smůlu


·         Pokud máte černou kočku, která chodí ven, dávejte na ni větší pozor. Mnoho lidí věří, že pokud Vám černá kočka přeběhne přes cestu, přináší to smůlu. Někteří lidé k nim cítí nenávist a jsou schopni kočku trápit nebo ji dokonce schválně přejet či jinak usmrtit kvůli její barvě. To, že se jedná jen o pouhý, hloupý mýtus, který se nezakládá na pravdě, je jim úplně jedno!

Kočky dokážou být velké loudilky a jejich pohledu se dá velmi těžko odolat. Nicméně když víte, že jim daná věc může ublížit i v malém množství, nedávejte jim ji! Nepokoušejte zbytečně zdraví Vaší milované kočičky a raději jí dejte něco, co je určeno přímo pro ni. Jen tak s Vámi kočka může spokojeně žít mnoho let.