Skip to content

Což si zahrát na ‚Titanic‘?

Dovolená na palubě nějaké lodiu nás nemá zase až takovou tradici a není ani tak rozšířená. Což lze pochopit. Protože sami nemáme žádné vodní plochy rozlehlé dost na to, aby se na nich plavily obří koráby, jediným naším mořem je to jihočeské, tedy Lipno, a trávit dlouhé dny na nějaké kocábce kroužící po kdejaké větší louži by nebylo nic moc. A ke většině moří jsme až do devětaosmdesátého roku vesměs nesměli.
Takže dovolená na nějaké obří lodi není pro našince zase až tak typická. Spíše je něčím neobvyklým.
luxusní jachta

Což ale neznamená, že by si jeden nemohl dopřát právě tuto. Přičemž určitě chápete, že tím ‚jeden‘ nemyslím, že by měl takovou plavbu podniknout jenom jediný našinec.
Máte-li našetřené nějaké ty peníze, pro něž nemáte smysluplnější a nezbytnější využíti, a uvažujete o nějaké dovolené, a nevíte, co upřednostnit, ?
V dnešní době už přece není vůbec nic nemožné.
kolesový parník
Od nás z České republiky vás do přístavu odvezou autobusem, případně dopraví letadlem, naloží vás na loď, jež je svou velikostí a vybavením učiněným plovoucím městem, ubytují vás v předem vybrané kajutě, ‚mastné‘ podle toho, pro jakou velikost a jaké vybavení se rozhodnete, a může se vyrazit.

Na takové velké lodi, provozované některou z několika významných plavebních společností, se rozhodně netřeba obávat nudy, neboť se tu najde tolik rozmanité zábavy a aktivit, že si každý vybere a snad nikdo za celou plavbu ani nestihne vše okusit. A to navzdory tomu, že je vždy k dispozici i český delegát, takže se netřeba obávat toho, že by jeden bezprizorně bloudil sem a tam, nemaje schopnost se domluvit, optat se na cestu, říci si o to či ono.
výletní parník

Člověk se tu může uprostřed moře koupat ve venkovních bazénech se skluzavkami, tobogány a dalšími vodními atrakcemi, lze si tu zahrát golf, tenis nebo basketbal, dá se tu ale i jenom líně povalovat na lehátku s drinkem v ruce. Případně se tu dá usadit v některé z restaurací, zajít si do baru, kasina, kina, divadla, knihovny, na disko, nechat se namasírovat, dopřát si vnitřní wellness nebo třeba kadeřnické a kosmetické služby. Pro každého se tu něco najde.
A proč byste si na takovou plavbu nevyrazili třeba i vy, že? Třeba po východním a západním Středomoří, kde se spojuje plavba i s fakultativními výlety po italské, francouzské a španělské pevnině. Nebo klidně i po Karibiku.
Budete se tu cítit jako členové nejvyšší společenské vrstvy. A dopadnete určitě mnohem lépe než ti na Titanicu.