Skip to content

Ostrava – turistické město

Chtěli byste si příští víkend udělat s rodinkou příjemných výlet, ale máte pocit, že jste už u nás byli snad všude? V tom případě zkuste zajet do Ostravy. Většině lidem se při spojení tohoto města a s turismem asi naježí vlasy na hlavě, ale dnešní Ostrava již není taková, jako byla před třiceti lety. Dnes má jinou, daleko vlídnější tvář, díky čemuž si ji oblíbili nejen čeští, ale také zahraniční turisté, zvláště ti polští. Samozřejmě, že se nemůže se svými pamětihodnostmi a jejich kvalitou rovnat městům jako je Český Krumlov, Karlovy Vary nebo dokonce Praha. Může však nabídnout něco trochu jiného, co je jinde nenajdete.
uhelný důl
Většina lidí má Ostravu zafixovanou jako průmyslové město, čímž také pořád je. Komunisti ji během několika desítek let přebudovali na ocelové srdce republiky a podle toho také vypadala. Má však za sebou již celou řadu revitalizačních programů, díky kterým dnes vypadá lépe než kdy dříve. Turistům může nabídnout jak zajímavosti, které se ukrývají přímo v samotné Ostravě, tak i možnosti vyrazit do blízkého okolí, které je možná trochu překvapivě plné zeleně a různých možností vyžití.
výhled na Ostravu
Ubytování
Pokud si budete chtít víkend v Ostravě prodloužit, není to žádný velký problém. Možností ubytování je v tomto městě více než dost. K dispozici jsou jak hotely ověnčené několika hvězdičkami, tak i levnější formy ubytování. Záleží na vašich finančních možnostech. Stejně však na pokoji nebudete trávit skoro vůbec žádný čas, jelikož je zde totiž hodně co dělat. Rozhodně byste neměli opomenout navštívit staré železárny se svou specifickou architekturou, nebo nedaleký aquapark. Pro milovníky bujaré zábavy je tu ještě Stodolní ulice. Jak vidíte, když se vydáte do Ostravy, nudit se rozhodně nebudete. Je tu něco pro každého. Sice tu nenajdete starobylé zámky ani majestátní hrady, ale čekají tu na vás jiné věci, které stojí za navštívení.