Skip to content

Špičkový fotoraf Jan Vlček

Být dobrým fotografem znamená umět zvěčnit ty nejkrásnější a nejdůležitější momenty našich životů. Kdo ale určí, zda je fotograf profesionál? Není to vzdělání ani sláva. Mnoho lidí se ale před objektivem fotoaparátu necítí dobře, většina z nich však nakonec odchází s nadšením. Prozradil na svém webu fotograf ostrava https://vlcekjan.cz/ z Moravskoslezského kraje, Jan Vlček.

Fotograf Jan Vlček

Mladý fotograf se svému uměleckému řemeslu věnuje téměř 12 let, nafotil takřka 300 svateb, stovky portrétů, přijal zákazky mnoha známých firem (mezi které patří například Reebok nebo Yogafy), pro které nafotil produktové fotografie. Mezi jeho další úspěchy nepochybně patří také focení mnoha celebrit a umělců. Za zmínku jistě stojí například jeden z předních českých herců Petr Nárožný, známý např. jako Jarda Dušek ze seriálu Hospoda, dále také skladatel, zpěvák a herec Jaroslav Uhlíř nebo Jan Přeučil.

Ač se setkal s mnoha osobnostmi, jsou to právě svatby, rodinné fotografie a newborn, tedy fotky miminek, které mají fotografův největší zájem.

Petr Nárožný

Mnohé z Vás ale jistě překvapí, že se nejedná o fotografa s uměleckým vzděláním.

Jan Vlček prozradil, že nevystudoval žádnou fotografickou, či jinak umělecky orientovanou školu. Nejedná se o grafický design ani o produktovou či uměleckou fotografii, jde pouze o touhu se samovzdělávat.

Jan Vlček je předním důkazem toho, že nemusíte vystudovat školu s Vaším vysněným oborem, abyste mohli dosáhnout svého cíle. Stát se profesionálem obnáší především touhu a odhodlání. Ve výsledku nezáleží, zda máte talent pro fotografování či grafiku. Třeba rádi vaříte, nebo možná milujete sport. Každý koníček se může stát vaší profesí, pokud jste trpělivý, odhodlaní se stále posouvat dál a neustále na sobě pracovat. V žádné škole nezískáte tolik zkušeností a je to právě praxe, která Vás posune dál.

Zlepšujte se, experimentujte, vzdělávejte se a třeba se splní sen i Vám.