Skip to content

Dovolená pro vaši duševní pohodu

Pokud opravdu cítíte, že potřebujete odpočinek, měli byste uvažovat o pár dnech volna a pořádném odpočinku. Taková dovolená vás může zbavit stresu a pomůže nabrat duševní rovnováhu. Z nabídky je třeba zvolit takovou, která ve skutečnosti nejvíce prospěje vašemu zdraví a pomůže vás nastartovat do dalších dnů. Vyberte si pro vás tu pravou a naberte novou fyzickou i duševní sílu. A pokud se třeba nemůžete dohodnout se svým partnerem, kam vyrazíte, zvolte kompromis. Pamatujte, že stres z přepracování je skutečně škodlivý pro vaše zdraví. A jestliže cítíte únavu a ani spánek vás neosvěží, zapomínáte, neusnete bez prášků a jste náladoví, dovolená je skutečně potřeba.
paragliding při západu slunce
Takže stačí jen zvolit takovou, která vám nejvíce prospěje:
– aktivní dovolená (pohyb v přírodě, cyklistika, turistika, na vodě, lyžování, snowboarding)
– zážitková dovolená (adrenalinové sporty, neobvyklé prostředí a cestování)
– zájezdy poznávací (za kulturou a uměním, historická města)
– relaxace, uvolnění (termální lázně, wellness, cvičení, jóga, meditace)
karibská oblast
A pokud stále váháte a nemůžete se rozhodnout, zvolte zájezd na zakázku, přímo na míru pro vás. Pestrá nabídka umožňuje vybrat to, co nezažijete každý den a tím si tento prožitek více zapamatujete, navíc je tento typ zájezdů vhodný jako dárek pro vaše blízké. Cestovní kanceláře většinou umí splnit téměř jakékoliv cestovatelské přání. Na základě vašich představ a požadavků pro vás připraví zájezd snů.
zpívající mísa na masáž
A po takové dovolené uvidíte, jak se váš zdravotní stav zlepší, jak se budete s chutí a plni sil vracet do svého zaměstnání. Pro pořádný odpočinek je totiž nutná změna prostředí. A rozhodně zapomeňte na zvedání telefonu od kolegů. A ještě jedna rada, pokud jste na dovolené překračovali větší množství časových pásem, nezapomeňte na aklimatizaci a návrat do zaměstnání neuspěchejte. Ideální je, pokud si necháte ještě dva dny volna.