Skip to content

Čekáme miminko – přichází změna bydlení


Ať už zařizujme a kupujeme potřeby pro spaní, stolování, či koupání, vždy je třeba myslet na kvalitní zpracování a zdravotně nezávadné materiály, popřípadně možnost dalšího využití v budoucnu.
 
 plyšáci jako kamarádi pro dítě
Spánek
 
–        Pokud se rozhodneme pro kolébku, berme na zřetel, že její využití je tak do půl roku věku dítěte. Poté, vzhledem k jeho přibývajícím pohybovým schopnostem by mohla být nebezpečná. Na trhu jsou kolébky umožňující fixní i houpací polohu, či  s kolečky pro snadnější přesun.
–        Dětská klasická postýlky by měla mít po stranách příčky s maximálním rozestupem 8 cm, aby dítě nemohlo prostrčit hlavičku. Určitě je vhodné mít i výškově nastavitelný rošt.
–        Matrace by neměla být příliš měkká, spící dítě potřebuje mít kvalitně podepřenou páteř. Z tvrdších dětských matrací se doporučuje nejčastěji matrace z PUR pěny, kokosová, molitanová, případně speciální zdravotní z pružné HR pěny.  Matrace by měla mít i snímatelný potah – kvůli praní a snadné údržbě.
 
Koupání
            – Hodně se pro první měsíce života používá ke koupání speciální ergonomicky tvarovaný            kyblík. Není to nezbytná potřeba, může se koupat i ve vaničce, kde je dítě fixováno     výstupky ze všech stran. Hlavičku samozřejmě vždy přidržujeme.
– Ergonomicky tvarované lehátko (sedátko) umožní dítě koupat v běžné vaně, miminko do něj stačí jen položit.
– Až dítě povyroste a bude se stavět na nožky a přidržovat se přitom kraje vany, na dno vany je vhodné položit protiskluzovou podložku.
 postýlka v dětském pokoji
Přebalování
– Přebalovací pult je ideální s již zabudovanou skříňkou, policemi, nebo šuplíkem pro vše potřebné, jako například pleny, ubrousky, kosmetiku, a jiné nezbytnosti. Pokud je vrchní přebalovací pultík snímatelný, může se později využít jako samostatná komoda.
– Pokud není v bytě místo na samostatně stojící pult, může být místo k přebalování třeba postel, či pračka. Pak je dobré mít pro dítě přebalovací podložku s pevnějšími zvednutými okraji.
dětská ručička 
Stolování
– Ke stolu dítě posadíme ideálně v multifunkční židličce z dobře omyvatelného plastu, je třeba vštěpovat od útlého věku jakousi formou základy a kulturu stolování.
– Židlička by měla být vybavena polohovatelným opěradlem zad, stupátko na nožky a bezpečnostní pásy.  Židle jsou většinou skládací, takže se po jídle může uklidit a nebude tak zavázet.
– Pro snadnější manipulaci s židličkou je určitě vhodné, aby byla opatřena kolečkama a brzdou.
 
Tip, který určitě oceníte:
Ohrádka, či cestovní postýlka vymezuje dítěti prostor a zabrání batoleti dostate někam, kam nemá.