Skip to content

Proč použít YouTube downloader mp4 formátu?


Pokud stahujeme video z YouTube, pak jednou z věcí, kterou musíme zvolit, je i formát, ve kterém výsledný soubor bude. Na výběr jich je hned několik, a někdy může být těžké se rozhodnout, který z nich vlastně zvolit.

V postatě naše volba závisí na několika faktorech. Tím prvním je, zda se budeme na ona videa jen dívat, nebo zda je budeme i upravovat či s nimi nějak pracovat. Mnohé programy pro úpravu videí totiž dovede pracovat pouze s určitým omezeným typem souborů, takže je potřeba zvolit ten, který bude kompatibilní.

youtube2

Pokud jej však chceme jen sledovat, pak je tím hlavním kritériem velikost a kvalita souboru. A zde právě narážíme na problém. Obvykle totiž čím menší daný soubor je, tím je i nižší jeho kvalita. To je pochopitelné, koneckonců neobsahuje tolik dat.

I z tohoto důvodu je jedním z nejoblíbenějších formátů pro YouTube downloader mp4 Stahuj videa. Ten je hodně podobný oblíbenému audio formátu mp3, a také používá podobný způsob kódování. Rozdíl je pouze v tom, že zatímco mp3 je pouze audio soubor, mp4 obsahuje audio i video.

Jeho hlavní výhodou je malá velikost při zachování poměrně velké kvality. To je koneckonců právě to, co jej činí tak oblíbeným. Problémem pak může být jen to, že ne všechny přehrávače si s tímto formátem umí poradit.

youtube4

Také programy na úpravu videí s ním obvykle nespolupracují. Pokud však máte stažený správný přehrávač a chcete si jej jen pouštět, pak je to rozhodně ta nejlepší volba. Koneckonců, komu se nehodí ušetřit si nějaké místo na počítači, že?

Než se rozhodnete, v jakém formátu si dané video stáhnete, je rozhodně dobré se rozmyslet, co od něj vlastně očekáváte, a jaké nástroje máte k dispozici. I to mohou být totiž faktory, které vaši volbu omezí. Následně si pak už jen vyberte ten, který pro vás bude nejvhodnější. Budete tak mít jistotu, že skutečně máte to nejlepší, co můžete mít.