Skip to content

Jak vybrat kočárek?

Výběr kočárku je velmi důležitý. Ať už chcete s dítětem chodit na procházky do města, do lesa nebo s ním cestovat, vždy budete potřebovat kočárek. Jedná se o nejpohodlnější a nejrozšířenější přepravu dítěte. Pokud vyberete ten pravý, bude mít vaše miminko pohodlné a bezpečné místo na sezení, ležení a spinkání. Kočárek pro vás navíc představuje místo, kam si můžete uložit nezbytné věci, od dudlíku až po větší nákup.

Není ale nic lehkého vybrat, který kočárek je pro vás ten pravý. Hodí se pro vás terénní kočárek? Sportovní kočárek? Nebo jen nějaký základní? Všechno závisí od vašich finančních možností, náročnosti a na tom, kam budete s kočárkem nejčastěji vyrážet. Pokud sháníte kvalitní sportovní kočárek, mohl by se vám líbit kočárek sporťák Maxim kočárky.

kočárek

Pokud se chystáte s kočárkem hodně cestovat, oceníte, pokud bude kočárek co nejlehčí a co nejvíce skladný. Zvláště, pokud bude třeba u cestování přítomna jen jedna osoba a bude s ním muset manipulovat sama. A cestování nemusí znamenat třeba cestu přes celou republiku, ale i taková cesta městskou hromadnou dopravou do centra už je cesta.

Jestliže chcete, aby vám jeden kočárek vydržel po celou dobu, co ho dítě bude potřebovat, sáhněte po robustním, masivnějším kočárku, které má mnoho vymožeností, jako možnost autosedačky, vypolstrované sezení, velmi odolné pneumatiky a podobně.

¨kočárek

Pokud máte dvojčátka, je samozřejmé, že potřebujete speciální kočárek pro dvojčata. Není možné, aby jedna osoba táhla dva kočárky naráz, minimálně pro děti by to nemuselo být vůbec bezpečné. Obvykle mají také více úložného prostoru, protože jsou širší, což může být ale také jejich nevýhoda, třeba pokud potřebujete někde projet dveřmi. Dnes se ale vyrábí i kočárky pro dvojčata, kde nejsou sedačky vedle sebe, ale za sebou, tudíž není tak široký a je skladnější.